Almanya üniversite başvuru tarihleri

12
Almanya üniversite başvuru tarihleri

Almanya Üniversite başvuru tarihleri

Almanya devlet üniversiteleri için son başvuru tarihlerini araştıran öğrenciler genellikle internette bu sorunun cevabını arıyorlar. Hemen belirtelim bu tarihler internette araştırma yaptığınız da bazı siteler de farklılıklar göstermektedir. Bu yüz den size son tarihleri detaylı bir şekilde anlatmak isterim.

Almanya’da Eğitim: Lisans veya yüksek lisans eğitimi için Almanya’ya gitmeyi planlıyorsanız ihtiyacınız olan ilk şey bir kesinlikle gerçekçi bir eylem planıdır. Almanya’da eğitim almak isteyen Türk öğrencilere yönelik başvuru sürecinizin bir parçası olarak hangi ayda ne yapmanız gerektiği konusunda size fikir verecek bir başvuru zaman çizelgesini burada bulabilirsiniz.

Alman üniversitelerinin son başvuru tarihleri oldukça  ​​katıdır. Kış döneminde başlayan (genellikle 1 Ekim’de başlayan) eğitimler için son başvuru tarihi 15 Temmuz‘dur. Buna tıp, diş hekimliği, veterinerlik ve eczacılık dersleri dahildir.

Yaz döneminde başlayan (genellikle 1 Nisan’da başlayan) kurslar için son tarih 15 Ocak‘tır. Ancak bazı derslerin son başvuru tarihleri ​​üniversiteye ve kursa bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Sizler yine de bir sorun yaşamamak adına lütfen bu tarihlerden en az 4 – 6 hafta önce başvurularınızı yapmış olunuz.

Almanya eğitim danışmanlığı

Almanya Eğitim Danışmanlığı

Almanya üniversiteleri , Almanya’da tıp eğitimi , Almanya üniversite başvuru tarihi , Almanya eğitim danışmanlığı ve diğer eğitim programları hakkında daha fazla bilgi için bizi aramaktan çekinmeyin.

Tel : 0 212 543 58 06