Avrupada ücretsiz üniversiteler

2.9K
Avrupada ücretsiz üniversiteler

Avrupada ücretsiz üniversiteler

Avrupada ücretsiz üniversiteler ; ücretsiz eğitim alabileceğiniz birkaç ülke var. Bu üniversiteler, ulusal ve uluslararası öğrencilerin, özellikle de Avrupalı ​​öğrencilerin ücretsiz eğitim almalarına izin verir.

Yurtdışındaki bu üniversitelerden birinde eğitimi sübvanse etmek için bazı burslar da vardır.

Avrupa’da bir üniversitede ücretsiz eğitim alabileceğiniz ülkeler

 • İskoçya,
 • Finlandiya,
 • Avusturya,
 • Almanya,
 • Kıbrıs,
 • Malta,
 • Yunanistan,
 • Danimarka,
 • Norveç,
 • Polonya,
 • Slovenya,
 • Slovakya
 • Çek Cumhuriyeti

Ücretsiz Üniversite eğitimi için 10 Avrupa ülkesi

Kayıt ücretsiz olmasına rağmen, kendi başınıza yürüttüğünüz bir dizi masraf olduğunu bilmelisiniz. Bunu yapmak için, her zaman bu masrafları karşılayabileceğiniz diğer bursları veya geçici işleri tercih edebilirsiniz.

Finlandiya’da ücretsiz üniversiteler

Finlandiya, eğitim söz konusu olduğunda dünyanın en iyi ülkelerinden biridir. Diğer şeylerin yanı sıra eğitim sistemi ile öne çıkan bir ülke.

Bu destinasyonda ücretsiz olarak bir derece okuyabilirsiniz, eğitim seviyesi ve / veya öğrencinin uyruğu ne olursa olsun Finlandiya’da eğitim almak için herhangi bir harç ücreti yoktur.

Dikkatli olun, öğrenim ücretinin olmaması, çalışmaların tamamen ücretsiz olacağı anlamına gelmez, çünkü eğitim ücreti olmasa bile Finlandiya’daki eğitiminiz sırasında yaşam masraflarını karşılamanız gerekir.

Avusturya’da ücretsiz üniversiteler

Uluslararası öğrencilere yönelik çok sayıda burs vardır. Onlarla Avusturya’daki devlet üniversitelerinde öğrenim ücreti ödemekten muaf olacaksınız ve sadece Öğrenci Birliği ve sigorta giriş ücretini ödemeniz gerekecek.

Avusturya’da eğitim almanın maliyeti, konaklama, yemek ve kişisel harcamaları kapsayan aylık yaklaşık 800 Euro’dur.

İskoçya’da ücretsiz üniversiteler

Britanya topraklarının geri kalanının aksine, İskoçya’nın devlet üniversitelerindeki lisans öğrencileri herhangi bir tür harç ödemekten muaftır. Bu düzenlemeler hem İskoç hem de Avrupalı ​​öğrenciler için geçerlidir.

İskoç üniversitelerinin, özellikle lisansüstü çalışmalar için kapsamlı bir burs programı vardır.

Norveç’te eğitim almanın maliyeti: Norveç’te yaşam masrafları diğer birçok ülkeden daha yüksektir. Konaklama maliyetleri yılda 90.000-100.000 NOK civarında olabilir.

Almanya’da ücretsiz üniversiteler

Ekim 2014’ten bu yana, Almanya’daki tüm Üniversiteler, uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere tüm öğrenciler için lisans çalışmaları için öğrenim ücretlerinden muaftır.

Bazı federal eyaletlerde, üniversiteler bir dönem ücreti (yaklaşık 50 Euro) ve yönetim ücreti alır. Bu yapı gelecekte değişebilir, bu nedenle Almanya’nın farklı federal eyaletlerindeki kayıt ücretleri hakkında bilgi almak için kontrol etmeniz gerekir.

Buradaki çoğu üniversitede eğitim dili Almancadır.

Almanya’da ücretsiz eğitim için bizi arayın : 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88

Kıbrıs’ta ücretsiz üniversiteler

Kıbrıs, üniversitede ücretsiz olarak eğitim alabileceğiniz ülkelerden bir diğeridir. Kıbrıs’taki dil Rumca ve Türkçe olmasına rağmen, birçok üniversite derecelerini İngilizce olarak sunuyor.

AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrenciler için Kıbrıs devlet üniversitesindeki öğrenim ücreti yılda ortalama 3.500 Euro’dur.

Kıbrıs, üniversite öğrencileri için ücretsiz eğitimden daha fazlasına sahiptir. Yıl boyunca kıskanılacak bir iklime, güzel plajlara ve düşük bir yaşam maliyetine sahiptir.

İsveç’te ücretsiz üniversiteler

İsveç, bir üniversitede ücretsiz olarak eğitim alabileceğiniz kuzey Avrupa’daki bir başka destinasyondur. Daha yüksek düzeyde ve kaliteli bir eğitim sunuyor tabii ki diğer İskandinav ülkeleri gibi bu destinasyonda yaşamanın maliyeti yüksek.

Çoğu derece programı genellikle İsveççe’dir, ancak bazı programları İngilizce olarak bulabilirsiniz. Bunlar genellikle her şeyden önce uluslararası öğrenciler için tasarlanmıştır.

Malta’da ücretsiz üniversiteler

Malta ayrıca üniversitede ücretsiz çalışma fırsatı da sunuyor. Ayrıca, Kıbrıs gibi bu destinasyon, kuzey Avrupa ülkelerinden farklı olarak bir dizi cazibe merkezi sunar: iyi hava, plajlar, daha ucuz bir yaşam ve dereceler İngilizce olarak öğretilir.

Danimarka’da ücretsiz üniversiteler

Gördüğünüz gibi, tüm İskandinav ülkelerinde ücretsiz olarak eğitim alabilirsiniz. Tabii ki, lisans programlarının çoğu ülkenin resmi dilinde, bu durumda Danca’da öğretiliyor. Yine de, Danimarka üniversitesinde İngilizce dilinde ücretsiz eğitim alabileceğiniz bazı derece programları bulabilirsiniz.

Danimarka’daki bir üniversitede ücretsiz okurken sunulan yardım seçeneklerinden bir diğeri, Danimarka hükümetinin üniversite öğrencilerine verdiği aylık yaklaşık 750 avroluk yardımdır.

Yunanistan’da ücretsiz üniversiteler

Yunanistan’daki tüm üniversiteler, bir uzaktan eğitim üniversitesi olduğu için Hellenic Open University dışında ücretsiz eğitim sunmaktadır. İngilizce öğretilen bazı programları bulabilmenize rağmen, Yunanistan üniversitelerindeki derece programlarının dili Yunancadır.

İskandinav ülkelerinin soğuğunu sevmiyorsanız ideal bir yer.

Slovenya’da ücretsiz üniversiteler

Slovenya üniversiteleri, Avrupa Birliği ülkelerinden gelen tüm öğrenciler için ücretsiz eğitim sunmaktadır. Bahsedilen diğer ülkelerde olduğu gibi, 30 avroyu geçmeyen bazı (idari) ücretler vardır. Programların çoğu Slovence olarak verilmektedir, ancak bazıları İngilizce olarak da verilmektedir.