En iyi New York Üniversiteleri

66
En iyi New York Üniversiteleri

En iyi New York Üniversiteleri

En iyi New York Üniversiteleri

En iyi New York Üniversiteleri sıralaması ABD 2021 En iyisi, ABD’de yedinci sırada yer alan Columbia Üniversitesi. Broadway, Wall Street, Lady Liberty ve daha fazlasına ev sahipliği yapan New York City , dünya çapında bir üniversite seçkisine de sahiptir.

Bunlardan 13 tanesi QS World University Rankings: USA 2021’de yer almaktadır. Birlikte, New York City’yi dünyanın en popüler eğitim yerlerinden biri haline getirmektedir, en son QS En İyi Öğrenci Şehirleri sıralamasında 19. sırada gösterilmektedir .

New York City’de nerede okumak isteyebileceğinize karar vermenize yardımcı olmak için, en son ABD sıralamasına dayalı olarak şehrin en iyi üniversitelerine genel bir bakışı burada bulabilirsiniz.

İşte en iyi New York Üniversiteleri

NYC Rank   USA Rank   University  
1 7 Columbia University
2 9 New York University (NYU)
3 12 Cornell University
4 121-130 Fordham University
=6 151-160 Baruch College
=6 151-160 CUNY Hunter College
=8 161-170 Pace University – New York
=8 161-170 Yeshiva University
9 191-200 CUNY Queens College
10 201-250 CUNY City College

 

CUNY City College

New York Şehir Üniversitesi (CUNY), NYC’nin devlet üniversitesi sistemidir. CUNY, Manhattan, Queens, Bronx ve Brooklyn’e yayılmış 24 kolejden (artı Staten Island’da bir tane) oluşan ABD’deki en büyük kentsel üniversite sistemidir.

1847’de kurulan City College of New York, CUNY’nin kurucu kurumudur. Her biri araştırma ve bilginin geliştirilmesine adanmış sekiz okul ve bölüme ev sahipliği yapmaktadır. Lisans ve lisansüstü öğrencilerine 115’ten fazla program sunmaktadır. New York City College mezunları çocuk felci aşısını keşfettiler, internetin kurulmasına yardımcı oldular ve Panama Kanalı’nı tasarladılar. Yüksek Mahkeme Yargıçları, Dışişleri Bakanı ve ödüllü aktörler ve müzisyenler oldular.

CUNY Queens College

CUNY Queens College, New York City’deki en iyi üniversiteler için geri sayımımızda dokuzuncu sırada yer alıyor. ABD’de 191-200’ü sıralar. 170’den fazla ülkeden gelen yaklaşık 18.500 öğrenci burada yaşıyor.

CUNY Queens College kampüsü yaklaşık 80 dönümlük bir alanı kaplar ve bazı öğretim New York City’deki kampüs dışı yerlerde yapılır. Çoğu öğrenci, kampüste yaşayan yaklaşık 500 öğrenci ile işe gidip geliyor. CUNY, şehrin mahalleleriyle güçlü bağlara sahip olmaktan, çalışma hayatını zenginleştirmek için beş ilçede bir staj ve burs programları ağı yürütmekten gurur duymaktadır.

Yeshiva University

ABD’de 161-170 arasında sıralanan Yeshiva Üniversitesi, New York’taki araştırma odaklı en iyi üniversitelerden bir diğeridir. Yahudi geleneklerini ve kültürünü Batı mirasıyla birleştirme misyonuyla 100 yıldan daha uzun bir süre önce kuruldu ve bu kültürel odağın devam eden etkisi, Yahudi yaşamını sanat, mimari ve tarih yoluyla araştıran Yeshiva Üniversitesi Müzesi’nde görülüyor.

Manhattan, Bronx ve Queens ilçelerine (ve bazıları İsrail’de) yayılan kampüsler ve tesislerle, Yeshiva Üniversitesi’nin ana kampüsü Yukarı Manhattan’ın Washington Heights bölgesinde yer almaktadır.

Pace University – New York

ABD’de 161-170. Sırada Pace Üniversitesi – New York. Pace Üniversitesi, 1906 yılında tek odalı bir muhasebe okulu olarak kuruldu ve o zamandan beri New York City ve Westchester County’de üç kampüse büyüdü. 150’den fazla ana dal ve programa yaklaşık 13.000 öğrenciyi yerleştirir.

Pace Üniversitesi, teori ve pratiğin birleşimine vurgu yaparak, liberal sanatlar ve bilimlere güçlü bir odaklanır

CUNY Hunter College

NYC ve 151-160’da altıncı sırada CUNY Hunter College var. Hunter College, yaklaşık 23.000 öğrenciye sahiptir ve Manhattan’da, New York City’nin kalbinde yer almaktadır.

Hunter College, ergenlik eğitimi ve antropolojiden hemşirelik, şehir işleri, kadın çalışmaları ve Arapça’ya kadar 170’den fazla program sunmaktadır. Programlar çeşitliliğin önemini vurgular ve araştırma ve sanatsal yaratımı vurgular.

Baruch College

Baruch College, bu yıl New York City’de altıncı sırada yer alarak ABD sıralamasında 151-160 arasında yer aldı. Okulun yaklaşık 168 ülkeden 19.500’den fazla öğrencisi vardır ve ABD’de etnik açıdan en çeşitli öğrenci popülasyonlarından birine sahip olmasıyla tanınmaktadır.

Baruch College, Midtown, Wall Street ve birçok uluslararası şirketin küresel genel merkezine kolay ulaşılabilecek merkezi bir konuma sahiptir ve öğrencilerin şehirde staj bulmalarını kolaylaştırır.

Fordham University

QS Dünya Üniversite Sıralaması: ABD 2021’de 121-130. sırada yer alan Fordham Üniversitesi, kendisini New York Cizvit Üniversitesi olarak adlandırıyor ve liberal sanatlar, bilimler ve işletme alanlarında uzmanlaşmıştır. Fordham Üniversitesi, dördü lisans öğrencileri ve altısı lisansüstü öğrenciler için olmak üzere 10 kolejden oluşur. Bunlar, New York City’deki iki ana kampüse (Bronx’taki Rose Hill kampüsü ve Manhattan’daki Lincoln Center) ve Manhattan’ın yaklaşık 40 km kuzeyinde West Harrison’da çok daha küçük bir kampüsle birlikte toplamda yaklaşık 15.000 öğrenciye kaydoluyor.

Fordham Üniversitesi’nin Rose Hill kampüsü Little Italy bölgesine yakındır, tarihsel olarak İtalyan göçmenlerle ilişkilendirilir ve hala İtalyan restoranları ve mağazalarıyla karakterize edilirken, Lincoln Center, Central Park’ın güneydoğu köşesine yakındır.

Cornell University

Cornell Üniversitesi şu anda NYC’de üçüncü ve ABD’de 12. sırada yer almaktadır. Prestijli Ivy League grubunun bir üyesi olarak, hem akademik hem de mesleki kurslar sunmaktadır. Veteriner hekimliği alanında derece sunan ilk ABD üniversitesi olarak tanınan Cornell Üniversitesi, modern Uzak Doğu dillerini öğreten ilk ABD üniversitesi unvanını da taşıyor.

Cornell Üniversitesi’nin ana kampüsü New York City’nin yaklaşık 200 mil kuzeybatısındaki Ithaca’dadır, ancak NYC’de de güçlü bir varlığa sahiptir. Tıp kampüsü Manhattan’ın Yukarı Doğu Yakasında bulunabilir ve Eylül 2017’de üniversite, 28.000 iş yaratan Roosevelt Adası’ndaki yenilikçi ‘Cornell Tech’ mühendislik kampüsünü açtı. Cornell Üniversitesi’nin finans mühendisliği ve mimarlık okulları da Manhattan’da bulunuyor.

New York University (NYU)

New York Üniversitesi (NYU), bu yıl iki sıra yükselerek ABD’de dokuzuncu sırada yer alan New York City’deki en iyi üniversitelerden biridir. New York Üniversitesi, dünya çapında birkaç şube kampüsü ve etkileyici bir yurtdışı eğitim programı ile uluslararasılaşmaya güçlü bir şekilde odaklanmaktadır. NYU, geniş öğrenci topluluğu arasında birçok uluslararası öğrenciyi de saymaktadır.

NYU’nun birkaç New York konumu olsa da, ana merkezi Greenwich Village’daki Washington Square kampüsüdür. Köy olarak bilinen Aşağı Manhattan’ın bu bölgesi, New York’un en yaratıcı ve bohem bölgelerinden biri olarak bilinir ve NYU öğrencileri için harika bir atmosfer sunar. Yıllar geçtikçe, okul, New York’ta okumak için eklektik bir yazar, sanatçı, müzisyen ve entelektüel karışımı çekti – bunların hepsi yaratıcı fikirlere sahip birçok öğrencinin çekiciliğinin bir parçası.

Columbia University

Columbia Üniversitesi şu anda QS Dünya Üniversite Sıralamasında yedinci sırada: ABD 2021 ve bu yıl New York City’deki en iyi üniversite. Prestijli Ivy League’in bir diğer üyesi olan ünlü mezunları arasında ABD Başkanı Barack Obama da var. Dünya lideri bir araştırma merkezi olan Columbia Üniversitesi, tüm konu yelpazesinde güçlü bir teklif sunar.

Columbia Üniversitesi, Manhattan’ın Yukarı Batı Yakası’nda – Central Park’ın kuzey ucuna yakın ve New York’un ünlü tiyatro sahnesine adını veren Broadway bulvarının hemen dışında – merkezi bir konuma sahiptir. Oldukça çeşitli bir fakülteye (4,200’ün üzerinde akademik personel) ve herhangi bir ABD üniversitesindeki en büyük üçüncü uluslararası öğrenci nüfusuna sahiptir ve 33.032 öğrencisinin yüzde 36’sı ABD dışından gelmektedir.

En iyi New York Üniversiteleri ve Amerika üniversiteleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize 0 212 543 58 06 ‘dan ulaşabilirsiniz.