Turizm ve otelcilik yönetimi

547

Turizm ve otelcilik yönetimi

Turizm ve otelcilik yönetimi okumanın temel nedeni , sektörde çalışmaktır. Konaklama yerleri, havayolları, destinasyon, turistik yerler, ulaşım, seyahatler, etkinlikler, alışveriş merkezleri, ziyaretçi hizmetleri, seyahat uzmanları, tur operatörleri ve daha birçokları birlikte muazzam bir endüstriyi bir araya getirir. Uygulama odaklı ve ilginç bir endüstri. Sürekli gelişim halindedir ve her yıl artan sayıda yetenekli uzman ve öncüye ihtiyaç duyar. ( Dünyanın en iyi turizm ve otelcilik üniversiteleri )

İşte turizm ve otelcilik yönetimi eğitimi almanız için bazı önemli nedenler.

Turizm bir deneyim ekonomisidir

Turizm endüstrisindeki çoğu meslek, gezginler için karşılaşmalar yapmakla bağlantılıdır. Bu endüstriyi ilginç kılan şey budur. Turizm okurken bu unutulmaz deneyimleri nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. Endüstride çalışırken, öğrendiklerinizi teslim etme ve doğaçlama yapma becerisine ve adaptasyonuna sahip olmalısınız.

Her gün farklı

Turizm alanında nerede eğitim aldığınız veya hangi pozisyonda olduğunuza bakılmaksızın, birçok şeyi öğreneceğiniz yerde nispeten tutarlı bir şekilde her gün farklı ve ilginç olması sağlanır. Dünyanın her yerinden gelen yeni insanlarla tanışacaksınız. Her ziyaretçinin işinizi rahatsız edici, büyüleyici ve ayrıca şüphesiz biraz zorlayıcı hale getirecek çeşitli arzuları, ilhamları, eğilimleri, deneyimleri ve duyguları vardır.

Turizm büyüyor

Turizm, sürekli olarak dünya çapında muazzam bir gelişme görüyor ve geleceğe doğru uzanmanın göstergesi. Kesinlikle sınırları olmayan bir sektör. Kalkınma, dünyanın her yerinde giderek artan sayıda yetenekli işçiye ihtiyaç duyulduğu anlamına gelir. Turizm eğitimi alarak, kendinize bu gelişmenin bir parçası olacak bilgi ve becerileri kazandırırsınız.

Turizm küreseldir

En önemlisi turizm dünya çapında bir endüstridir. Antarktika’dan uzaya her yerde turistler var. Turizmi inceleyerek nerede çalışabileceğiniz ve neler yapabileceğinizle ilgili her şey mümkündür (gerçekten, hiçbir şekilde değil!).

Turizm yereldir

Küresel bir endüstri olmasına rağmen, aynı zamanda çok yerel. Turizm işletmelerinin çoğu, yerel halka gelir ve iş sağlayan küçük ve orta ölçekli şirketlerdir. Turizm endüstrisi için çalışırken, yerel topluluğunuza katkıda bulunmanız için birçok olasılık vardır.

Seyahat edeceksin

Endüstri alanında çok seyahat etmenize izin veren çok sayıda durum vardır. Kendinizi turizm destinasyonları, ilgi çekici yerler ve hizmetler hakkında bilgi sahibi olmanız, muhtemelen ilgi çekici noktalardaki ziyaretçileri kontrol etmeniz veya uzak ülkelerde keşfe çıkmanız gerekir. Seyahat, her şeye bakış açınızı genişletir ve turizm endüstrisinin seyahat etmek için birçok potansiyel sonucu vardır.

Turizm eğlencelidir

Çok kazanmak istiyorsanız, turizm en iyi alternatif olmayacaktır. Öyle de olsa, farklı şeylere saygı duyuyorsanız, örneğin harika zaman geçirmek, yeni insanlarla tanışmak, hayattan bir yük almak ve istediğiniz şeyi yapmak, turizm ve misafirperverlik birçok seçenek sunar. Alanda okuyan ve çalışan bireyler, düzenli olarak sıradan, samimi ve dünya çapında.

Turizm ve otelcilik yönetimi bir hizmet endüstrisidir

Turizm ve otelcilik yönetimi , batı dünyasında patlayan en büyük hizmet endüstrilerinden biridir. Turizm eğitimi alarak kendinizi hizmetin olağanüstü odak noktasında konumlandırırsınız. Çok sayıda farklı sektöre aktarılabilen beceriler öğreneceksiniz. Bir hizmet ve insandan insana sektör olarak gelecekte azimli ve yaratıcı bireylere ihtiyaç duyacak olanlardan biridir.

Seyahat, turizm ve misafirperverliği nerede öğrenmeli?

Dünyanın her yerinde turizm okumak için pek çok harika şans var. Çevrimiçi için en iyi açık kapılar biri Turizmde Seviye 7 Diploma ve Otelcilik olan Uluslararası İş Of London School . Bu program size turizm sektöründe farklı gelişim pozisyonlarında çalışmak ve faaliyetlerinizle alanı ileriye taşımak için gerekli bilgi ve yetenekleri verir.