Varşova Üniversitesi

1144
Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi 1816’da kuruldu . (UW), Polonya’nın en iyi üniversitesi olan University of Warsaw ; önde gelen araştırma üniversitesidir. Yüksek düzeyde bilimsel araştırma, öğrencilerin eğitimiyle bağlantısı ve öğretimimizin çeşitliliği ve çekiciliği, Üniversitenin ülkedeki ve dünyadaki konumunu belirler. Varşova Üniversitesi, Dünya Çapında Üniversitelerin ilk% 4’ü arasında listelenmiştir ve Dünya Üniversitelerinin Akademik Sıralaması (AKA Şangay Sıralaması), QS En İyi Üniversiteleri, Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralaması ve CHE gibi prestijli uluslararası sıralamalarda tanınmaktadır. Mükemmellik Grubu 2010 (konular: kimya, fizik).

UW, 53.500’ün üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir. 3.250 akademik eğitmen dahil olmak üzere 6.300’den fazla kişiyi istihdam eder. Şu anda, Yeni Teknolojiler Merkezi, Klinik Öncesi Araştırma ve Teknoloji Merkezi ve Üniversite Teknoloji Transfer Merkezi dahil olmak üzere 20 fakülte ve 30 diğer birim bulunmaktadır. Üniversite, 1,100’den fazla Erasmus anlaşması sınırları içindeki 420 ortaklık ve doğrudan işbirliği ile ilgili üniversite anlaşmaları sınırları dahilinde 52 ülkeden 240 ortak dahil olmak üzere yaklaşık 1.000 yabancı kurumla işbirliği yapmaktadır.

Öğrenim ücretleri: Yıllık 3000 € – 4000 €

Varşova Üniversitesi Bölümleri

Varşova Üniversitesi, sosyal bilimlerden Doğa bilimleri ve Beşeri Bilimler’e kadar çeşitli alanlarda eğitimler sunmaktadır.

Programlardan bazıları fakültelerine göre aşağıda sıralanmıştır;

 1. Uygulamalı Bilimler Fakültesi
 2. Uygulamalı Sosyal Bilimler ve Yeniden Sosyalleşme Fakültesi
 3. Artes Fakültesi
 4. Biyoloji Fakültesi
 5. Kimya Fakültesi
 6. İktisadi Bilimler Fakültesi
 7. Eğitim Fakültesi
 8. Coğrafya Fakültesi ve Bölgesel Çalışmalar
 9. Jeoloji Fakültesi
 10. Tarih Fakültesi
 11. Gazetecilik, Bilgi ve Kitap Çalışmaları Fakültesi
 12. Hukuk ve Yönetim Fakültesi
 13. İşletme Fakültesi
 14. Matematik, Bilişim ve Mekanik Fakültesi
 15. Modern Diller Fakültesi
 16. Doğu Çalışmaları Fakültesi
 17. Felsefe ve Sosyoloji Fakültesi
 18. Polonya Çalışmaları Fakültesi
 19. Siyaset Bilimi ve Uluslararası Çalışmalar Fakültesi
 20. Psikoloji Fakültesi

Üniversitenin Mühendislik dersleri vermediğini lütfen unutmayın. İlgilendiğiniz kurslar bunlarsa, Varşova Teknoloji Üniversitesi’ni düşünebilirsiniz.

Varşova Üniversitesi dil şartı

Varşova üniversitesinde eğitim almayı tercih ettiğinizde, Üniversite tarafından sunulan tüm derslerin İngilizce olmadığını unutmamak önemlidir. Alınan derslerin kalitesi büyük ölçüde öğretim diline bağlı olacaktır. Örneğin, bir Coğrafya sınıfına (İngilizce) katılacaksanız, teslimat kalitesi Lehçe olandan farklı olabilir. Ancak her konu veya kurs hakkındaki genel Fikirler, her açıdan büyük ölçüde aynıdır.

Varşova Üniversitesi kabul şartları

Lise diplomasına sahip Uluslararası öğrenciler için, Lisans derecesi için eğitim görmek isteyenler, kabul edilmeden önce bir giriş sınavına girmelidir.

Anadili İngilizce olmayan uluslararası öğrenciler, Test of English as a Foreign language (TOEFL) veya International English Language Testing System (IELTS) veya Pearsons PTE sonuçlarını sunmalıdır. Alternatif olarak, önceki çalışmanızın İngilizce olarak öğretildiğine dair kanıt sunabilirsiniz.

Aynısı Uluslararası Lisansüstü öğrenciler için de geçerlidir.

Ancak bazı kurslar giriş sınavı gerektirmez.

Buna ek olarak, her öğrencinin bir başvuru ücreti ödemesi gerekmektedir. Ücret, kabul için giriş sınavının gerekip gerekmediğine göre belirlenir.

Giriş sınavı gerektiren kurslar için başvuru ücreti 20 $ iken, giriş sınavı gerektirmeyenlerin 24 $ ödemesi gerekecektir.

Temel koşullar yerine getirildiği sürece uygulama ödemelerinin geri alınabileceğini veya feragat edilebileceğini unutmayın.

Varşova Üniversitesi Başvuru Evrakları

Varşova Üniversitesi’ne başarılı bir şekilde başvuru yapabilmek için bazı belgelerin mevcut olması gerekir. Aşağıda listelenmiştir;

Lisans Öğrencileri için

 1. Lise sertifikanızın noter tasdikli kopyası
 2. Tamamlanmış Başvuru formu
 3. Sürücü ehliyeti veya Uluslararası pasaport gibi bir kimlik formu
 4. Dijital Pasaport fotoğrafı
 5. Tıbbi Onay veya Sertifika
 6. Kabul için ödeme belgesi

Lisansüstü Öğrenciler için ek belgeler gereklidir

 1. Özgeçmiş (CV)
 2. Bakalorya Sertifikası (Noter tasdikli karbon kopya)
 3. Yüksek Lisans sertifikasının noter tasdikli sureti (Doktora adayları için)
 4. İki veya üç Referans
 5. Son yıl projenizin veya tezinizin kopyası (Yüksek Lisans adayları için zorunlu değildir).

Varşova üniversitesi son başvuru tarihi nedir?

Bu yılki başvuru, 2020/2021 yılı için için 17 Temmuz – 06 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında yapılacaktır.

Varşova Üniversitesi sıralaması kaç?

Varşova Üniversitesi şu anda Polonya’nın en iyisi, Avrupa’da 141’inci ve QS sıralama sistemine göre dünyada 321., CWUR listesinde 396. sırada.

Varşova ‘da yaşam nasıldır?

Varşova şehri için ayda 500 € ile 1000 € arasında bir bütçeyle geçinebilirsin. Bu ulaşım, yemek ve konaklama masraflarını karşılayacaktır. Ancak bu, zevkinize göre önemli ölçüde değişebilir.

Varşova Üniversitesi bir bakıma bir ikamet kurumu olarak kabul edilebilir. Şehrin farklı yerlerinde bulunan altı salonda 3000’e yakın mekan sağlar. Aylık kira genellikle 80-200 € aralığındadır ve Polonya vatandaşları ve uluslararası öğrenciler için mevcuttur, ancak öncelik Polonyalı öğrencilere verilir. Başvururken bunu aklınızda bulundurun ve konaklama için erken başvurduğunuzdan emin olun.

Polonya’da eğitim

Polonya’daki üniversiteler, düşük ve uygun bir maliyetle nitel eğitim sunmaktadır. Neden birçok uluslararası öğrencinin Polonya’da eğitim almayı seçtiğine şaşmamalı. Yaşam maliyeti hala çoğu AB ülkesinden önemli ölçüde daha düşük. Temel konaklama, yemek ve ulaşım masraflarını karşılamak için toplam 200-400 Euro yeterlidir. Eğlence ve kültürel etkinliklere katılımın maliyeti de AB ortalamasından çok daha düşük. Öğrenim ücretleri, programa bağlı olarak yılda 2000 € ile 10.000 € arasında değişmektedir.

Kampüs içinde ve dışında tanışacağınız insanların çoğu Lehçe konuşuyor. Ancak küçükler İngilizce konuşuyor, en azından bazıları daha önce İngilizce ders almış veya ders vermiş. Polonya’da arkadaş edinmek oldukça kolaydır, ancak lehçe konuşmayı öğrendiğinizde yüzde 95’in üzerinde konuştuğunuz gibi çok daha kolay. Geri kalanlar Almanca, Belçika veya Rusça konuşuyor.

İstersen bazı tanışma sitelerini de kontrol edebilirsin. Ve eğer içki içmek size göreyse, Varşova’da kendinizi sersemletmek için içebileceğiniz birçok yer var, eğer isterseniz.

Polonya üniversitelerine nasıl başvuru yapılır?

Polonya üniversiteleri başvuru düşünüyor ve burada ki bir çok prosedür ile uğraşmak istemiyorsan bize 0 212 543 58 06 ‘dan ulaşabilir ve tüm işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsin. Polonya’da eğitim , Varşova üniversitesi ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında bizi arayabilirsiniz.